FAQ

Wystarczy, że wypełnisz formularz na naszej stronie, abyśmy otrzymali niezbędne informacje o Tobie i mogli się z Tobą skontaktować. Ponadto zawsze jesteśmy gotowi doradzić przez telefon lub w sieciach społecznościowych (Linkedln, Facebook itp.).

Do podjęcia pracy niezbędne jest posiadanie ważnego paszportu.

 • Jeśli posiadasz paszport biometryczny – możesz pracować w Polsce w ramach ruchu bezwizowego od 90 dni do 180 dni.
 • Jeśli masz zwykły paszport i nie masz wizy do pracy, możemy przygotować niezbędny zestaw dokumentów do jej uzyskania, która jest całkowicie darmowa. Wiza pracy pozwala na pracę w Polsce przez 1 rok z możliwością późniejszego przedłużenia niezbędnych dokumentów bez opuszczania Polski.

Musisz skontaktować się z biurem paszportowym, z którego otrzymasz listę niezbędnych dokumentów do przesłania w celu wydania międzynarodowego paszportu.

Po otrzymaniu wizy, należy skontaktować się bezpośrednio z działem rekrutacji naszej firmy, który jest odpowiedzialny za przetwarzanie dokumentów. Numer telefonu to +48 882 905 500. Przed wyjazdem na pewno otrzymają Państwo szczegółowe informacje dotyczące przyjazdu, a mianowicie: data i miasto, w którym znajduje się główna siedziba firmy, dane kontaktowe naszych koordynatorów, którzy spotkają się z Tobą po przyjeździe.

Do sprawnego przekroczenia granicy przy wjeździe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, należy posiadać:

 • ważny paszport;
 • ważną wizę lub inny dokument uprawniający do wjazdu i pobytu w Polsce;
 • dokument potwierdzający zawarcie ubezpieczenia medycznego na czas pobytu w Polsce;
 • oryginał zaproszenia od pracodawcy (na granicy możesz zostać zapytany o cel i warunki pobytu w Polsce).

P.S. Dla obywateli Ukrainy warunki przekroczenia granicy i podjęcia pracy w Polsce zmieniają się, prosimy o potwierdzenie aktualnej informacji niebieżąco u pracowników działu rekrutacji bezpośrednio przed przyjazdem (dokładna informacja pod telefonem +48 882 905 500).

Nasz firma wyrabia wnioski na kartę pobytu, dla pracowników, którzy mają już doświadczenie w naszej firmie i potwierdzili swoje kwalifikacje. Natychmiastowy wniosek na kartę pobytu można uzyskać w sytuacji, gdy masz wysoki poziom kwalifikacji, a my posiadamy dużo wolnych miejsc pracy.

Nasza firma robi zaproszenia do pracy również po zakończeniu współpracy celem jej kontynuowania.

Według polskiego prawa, karty czasowego pobytu i pracy (Karta pobytu), działają wyłącznie u pracodawcy i na stanowiskach wymienionych w dokumencie. W przypadku zmiany miejsca pracy, karta musi zostać całkowicie zaktualizowana, zgłaszając nowy wniosek do Urzędu.

Wyrabianie pozwolenia na pracę (zezwolenia) w Urzędzie Wojewódzkim trwa 1-1,5 mies. Wyrobienie oświadczenia w Powiatowym Urzędzie Pracy trwa 1-5 dni robocze. Zwykle zaproszenie wysyłane jest do pracownika z wyprzedzeniem, przed przyjazdem do pracy, ponieważ zaproszenie jest jednocześnie powodem wjazdu do Polski dla pracownika. Nasza firma stara się przyspieszyć okres wydawania zaproszeń, aby pracownicy mogli rozpocząć pracę tak szybko, jak to możliwe.

Nasz adres to Opole (województwo opolskie), ul. Katowicka 67b. Numer telefonu koordynatora, który spotyka się z nowymi pracownikami po przyjeździe to +48 600 635 444.

Warunki przekraczania granicy w ruchu bezwizowym można przeczytać bardziej szczegółowo na stronie https://www.strazgraniczna.pl/pl/cudzoziemcy/warunki-wjazdu-pobytu-oraz-pra/3914,Warunki-wjazdu-pobytu-i-pracy-cudzoziemcow-w-RP.html.

Istnieje możliwość przeniesienia się z rodziną do terytorium Polski. Aby to zrobić należy złożyć zaproszenie w Urzędzie Wojewódzkim dla każdego z członków rodziny i na tej podstawie przyznawana jest wiza. Jeśli posiadasz kartę pobytu czasowego (Karta pobytu) możesz złożyć wniosek o kartę pobytu na podstawie łączenia rodziny.

Nie, posiłki, odzież robocza oraz badania lekarskie zapewniane są przez naszą firmę, bez żadnych dodatkowych kosztów dla pracownika.

Wzrost wynagrodzenia (podwyżka) następuje w oparciu o kwalifikacje i zaangażowanie pracownika. Decyzje podejmuje kierownictwo firmy w oparciu o opinię brygadzisty. Podwyżka przysługuje nie częściej aniżeli raz na 3msc dla pracownika.

W takich przypadkach, pierwszą osoba, z którą się skontaktujesz, będzie Twój bezpośredni przełożony w pracy, drugą jest Twój koordynator. Jeśli sytuacja ma miejsce poza godzinami pracy, natychmiast zadzwoń do koordynatora, on odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże w trudnych sytuacjach.

Opieka medyczna w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy nasi pracownicy posiadają obowiązkowe ubezpieczenia medyczne działające w całej Polsce i mogą z niego korzystać od pierwszego dnia pracy całkowicie za darmo.

Zalecamy zabranie ze sobą około 200 euro na osobę.

 • Dokumenty
  • Paszport
  • Zaproszenie do pracy (oryginalne)
  • Potwierdzenie ubezpieczenia (polisa)
  • Prawo jazdy (jeżeli posiadasz)
 • Środki higieny: środek do prania ubrań, mydło do rąk, szczoteczkę i pastę do zębów, przybory do golenia, szampon, żel pod prysznic.
 • 1 lub 2 zestawy pościeli.
 • Ręczniki o różnych rozmiarach i rodzajach (kuchenny, do rąk, kąpielowy).
  Naczynia: talerz, kubek, sztućce, mały garnek i patelnia.
 • Buty – jedna lub dwie pary na zmianę (weź pod uwagę porę roku).
 • Ubrania na zewnątrz, ubrania domowe i na weekend. Zabierz kurtkę, nawet latem.
 • Apteczka: zabierz podstawowe środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, maść przeciwbólową.
 • Produkty spożywcze na drogę i na miejsce pobytu: pamiętaj o wodzie do picia, przekąskach, kanapkach, zabierz też herbatę i kawę na pierwsze dni, produkty instant i przyprawy, których używasz.
 • Odzież robocza jest dostarczana przez firmę.
Do góry